پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

بازی Fallout Shelter

نقد و بررسی بازی Fallout Shelter

در جریان نمایشگاه E3 تاد هاوارد ( Todd Howard ) کارگردان عناوین محبوب fallout ، SKYRIM  و Oblivison  این بار برای طرفداران محصولات شرکت Bethesda بازی ای متفاوت معرفی کرد.

همان طور که در تریلر های بازی Fallout 4  مشاهده کردید ، پس از شرح و نمایش دادن داستان و گیم پلی بازی Fallout 4 ، هاوارد برای علاقه مندان این عنوان سورپرایز جدیدی را معرفی کرد . او نسخه موبایل شبیه سازی شده از این مجموعه پر طرفدار با عنوان Fallout Shelter را معرفی نمود . از این موضوع ماه ها میگذرد و با وجود اینکه در ابتدا این بازی برای ios منتشر شد و در طی فروش این بازی در دو هفته اول انتشار توانست ۵٫۱ میلیون دلار سود به جیب بزند ، یعنی با یک حساب سر انگشتی روزی ۳۵۰۰۰۰ دلار سود . نسخه ios  این بازی در خرداد ماه منتشر و نسخه android  آن در مرداد ماه امسال ( ۱۳ august ) منتشر شد . با وجود رایگان بودن و فروش و دانلود بی سابقه این بازی ، هنوز خیلی از طرفداران بازی موبایل شناختی نسبت به آن ندارند.

بازی Fallout Shelter

اگر بخواهیم مختصر درباره این بازی توضیح دهیم باید ابتدا به این موضوع توجه کرد که این بازی کاملاً رایگان بوده و همه ی قسمت های این بازی در دسترس می باشد و نیازی به پرداخت پول ندارد . همانطور که هاوارد گفته بود این شرکت بازی را به هیچ عنوان برای کسب درآمد نساخته است . وی اذعان داشت : (این بازی را برای بدست آوردن پول نساخته ایم ، این اطمینان را داریم که طرفداران باهوش ما اگر از آنچه که در اختیارشان میگذاریم لذت ببرند و نظرشان را جلب کند ، پاداش سازندگانشان را می دهند.)

بازی Fallout Shelter

در ابتدا شما خود شهردار و فرمانده یک مقر زیر زمینی با یک واولتید ( vaulet )  که باید آن را فرماندهی کنید که این مکان پناهگاهی باشد برای کسانی است که بعد از فاجعه اتمی زنده ماندن و برای بقا و افزایش جمعیت و برپا کردن زندگی ای نو به شما نیاز دارن، این درحالیست که ابتدا این پناهگاه چیزی به جز محلی که برای تامین آب ،غذا و انرژی نمیباشد و رفته رفته باید نیرو جذب کنید به این پناهگاه . مطلبی که در طی این بازی حیاتی میباشد توجه به این است که هرکس از این افراد را باید در جای خود قرار دهید به اینصورت که هرکس بسته به ability (توانایی) آن باید در جای خود قرار گیرد تا بتوان پناهگاه را گسترش داد در غیر اینصورت با کمبود منابع مواجه خواهید شد که این باعث دردسر هایی می شود.

بازی Fallout Shelter

مدیریت صحیح این پناهگاه و دفاع همه جانبه از آن موجب قدرتمند شدن این پایگاه می شود در غیر اینصورت شاهد به خون کشیده شدن افراد پناهگاه خود خواهید بود. با استفاده از پول رایج این بازی ( تشتک نوشابه که در تمام قسمت های فال آت شاهد آن بودید) و منابع برای گسترش هرچه تمام تر این پناهگاه میتوانید اماکنی همچون مدرسه ، باغچه ، راکتور اتمی ، ادوات دفاعی ، آزمایشگاهیی برای ساخت دارو و … بسازید و شاهد حوادث جالب و غیر منتظره ای همچون آتش سوزی، حمله ی بیگانگان به پناهگاه و … باشید که طبیعیست ساخت همچنین بنا هایی نیاز به کارکنان خاص آن حرفه دارد که باعث میشود این بازی را جذابتر و اعتیاد آور تر کند زیرا نمیتوانیم این بازی را کلیشه ای تلقی کرد به این دلیل که کار های اصلی آن به سه دسته سازنده ، کاوشگر و حفاظت – خدمات تقسیم کرد که هر کدام زیر شاخه های خاص خود را دارند ،که این موارد باعث شده است که وقتی به این بازی نگاه میکنیم به خودیه خود به یاد شاهکار های معروف استدیو maxis  با بازی های معروفی ازجمله sims ، simcity و simtower   افتاده و همچنین برای ما دور از انتظار نباشد که وقتی این بازی انتشار یافت ، طرفدار یافتن آن و دانلود بی نظیر آن چنان دور از انتظار نباشد که در زمره ی بازی هایی همچون clash of clans  و Game of War قرار بگیرد با این تفاوت که این بازی را میتوان به صورت آفلاین بدون هیچ مشکلی اجرا کرد که این خود یک امتیاز محسوب میشود برای این بازی، بخصوص برای ما ایرانی ها که مشکل اینترنت برای ما بیداد می کند.

بازی Fallout Shelter