شاید شما نیز در بسیاری از اخبار و مطالب رسانه های داخلی و یا خارجی به کلمه لاک و آنلاک در مورد گوشی ها برخورده باشید که این سوال برایتان پیش آید که تفاوت گوشی لاک و آنلاک شده چیست؟ در ادامه با پیانتک همراه باشید تا موضوع را برایتان روشن تر کنیم.

اما تفاوت گوشی لاک و آنلاک در قفل بودن و نبودن سیم کارت و قیمت اقساطی آن است. گوشی های آنلاک شده همان گوشی اصلی معرفی شده توسط کارخانه تولید کننده است که تولید کننده قیمتی را معین می کند و به بازار مصرف عرضه می شود و خریدار می تواند سیم کارت دلخواه خود را در گوشی قرار دهد و محدودیتی برای سیم کارت ندارد. اما گوشی های لاک شده یا همان قفل شده در کشور های خارجی تحت پوشش کمپانی های بزرگ مخابراتی نظیر ورایزون و AT&T یا T-Mobile عرضه می شود و این کمپانی ها با عقد قرار داد با تولید کننده گوشی لاک شده با سیم کارت های خودشان را با مزایایی نظیر پرداخت اقساطی قیمت گوشی به صورت ماهانه تا دو سال و همچنین ارائه ترافیک اینترنت برای همان سیم کارت را عرضه می کنند و کاربر دیگر نمی تواند سیم کارت خود را عوض نماید. برای همین در گوشی ها علاوه بر لوگوی سازنده مثل تصویر زیر لوگوی اپراتور سرویس دهنده را نیز مشاهده می کنید.

فروش گلکسی نوت 5 توسط کمپانی ورایزون با قیمت 29 دلار در 24 ماه

برای مثال کمپانی ورایزون همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید گوشی گلکسی نوت 5 مدل 32 گیگابایت را با قیمت 29 دلار در 24 ماه عرضه می کند یا در تصویر زیر مشاهده می کنید که کمپانی T-Mobile نیز علاوه بر ارائه اقساطی گوشی، در پلن های مختلف ترافیک اینترنت همراه نیز ارائه می کند.

تی موبایل

امیدواریم توانسته باشیم این موضوع را برای شما روشن تر کنیم. نظرات و پیشنهادات خود را برای ارائه مطالب بهتر و کاربردی تر با ما در میان بگذارید.

asiasazan468