آیا اپل یکدستگاه دو سیم کارته تولید خواهد کرد؟

آیا شرکت اپل در آینده دست به تولید یک دستگاه دو سیم کارته خواهد زد؟

در تحلیل تازه ی مجله خبری فوربس؛ که با تیتر: ” اپل بالاخره یک دستگاه دو سیم کارته خواهد ساخت؟ ” همراه بود، این موضوع مورد نقد قرار گرفت که چرا این کمپانی آمریکایی، سیاست های خود را در زمینه تولید گوشی های یک سیم کارت تغییر نمی دهد. در ادامه با پیانتک همراه باشید.

این مزیت که شما با استفاده از یک تلفن همراه بتوانید دو شماره تماس داشته باشید، به طور گسترده ای در کشور هایی نظیر چین و هندوستان پر طرفدار است؛ به این ترتیب به کاربر این امکان را میدهد که از یک شماره ی تماس خود برای تماس های تجاری و غیر شخصی استفاده کند؛ و از دیگر شماره تماس خود برای تماس های شخصی خود با دوستان و اعضای خانواده اش بهره ببرد.

اپل تا به امروز از ارائه ی دستگاه هایی با چنین مزیتی خود داری کرده است و این موضوع میتواند بازار فروش این کمپانی را در برخی کشور ها، محدود کرده یا تحت الشعاع قرار بدهد.

با توجه با اختراعات ثبت شده در برخی کشور ها، به نظر میرسد که اپل قصد تولید یک دستگاه با فناوری پشتیبانی همزمان از دو سیم کارت را در دستور کار خود قرار داده باشد.

اسناد ثبت شده در دفتر مالکیت معنوی دولت چین ( یک اسکرین شات به زبان چینی در تصویر زیر قرار داده شده است. ) بیانگر افزوده شدن فناوری موسوم به ” دو سیم کارت ” به دستگاه های اپل است که این امکان را به آنها میدهد که دو عدد سیم کارت را در خود به طور همزمان پشتیبانی کنند. با توجه به پرونده تشکیل شده، این برنامه در مارس ۲۰۱۶ ارائه و در سپتامبر ۲۰۱۶ به تایید در آمده است. ” لی سو ” ( لینکداین) مخترعی است که نام او در این پروند درج شده است.

سند تلفن های همراه دو سیم کارت شرکت اپل، ثبت شده در دفتر مالکیت معنوی دولت چین
سند تلفن های همراه دو سیم کارت شرکت اپل، ثبت شده در دفتر مالکیت معنوی دولت چین

در اوایل این هفته، به اپل حق ثبت اختراع فناوری تلفن های همراه دو سیم کارت در ایالات متحده آمریکا داده شد. نام خانم ” لی سو ” به همراه دو تن دیگر از مهندسان شبکه ارتباطات سلولی بی سیم شرکت اپل یعنی؛ “مینگ هو ” و ” گوجی دونگ ” در این سند قرار گرفته است. ” برخی از دستگاه های موبایل، امکان استفاده همزمان از چند سیم کارت را فراهم میکنند. ” – بازخوانی حق ثبت اختراع ایالات متحده – ” این موضوع به کاربران اجازه میدهد تا برای مصارف تجاری و شخصی، از خدمات مختلف شبکه بی سیم استفاده کنند. “

 

منبع خبر: فوربس