شرکت htc در سال های اخیر گوشی های با کیفیت و خوبی را روانه بازار گرده که HTC One M9 نیز یکی از آن ها است. اگر نگاهی به طراحی آن بیندازیم تفاوت چندانی بین آن و مدل M8 احساس نمی شود اما این سری جدید دستخوش تغییراتی هرچند اندک بوده است. اما این پرچم دار نیز ضعف هایی دارد. در ادامه بیشتر به آن اشاره خواهیم کرد.

طراحی، کیفیت ساخت و صفحه نمایش

بدون شک در سال های اخیر شرکت HTC بهترین گوشی ها را از لحاظ کیفیت ساخت بدنه ارائه کرده است و One M9 هم از این قاعده مستثنا نیست و بدنه ای بی چون و چرا عالی و ارگونومیک دارد و کاربران را راضی می کند. این گوشی یک صفحه نمایش ۵ اینچی از نوع Super LCD3 با رزولوشن ۱۹۲۰ × ۱۰۸۰ | FullHD  و تراکم پیکسلی ۴۴۱ پیکسل بر اینچ دارد. صفحه نمایش به علت نور کم ترش اگر در نور مستقیم آفتاب بخواهید با گوشی کار کنید با مشکل رو به رو می شوید. اما در کل نمی توان گفت صفحه نمایش بی کیفیت است.

دوربین

دوربین وان ام ۹ نسبت به ام ۸ تغییر کرده و از شکل هندسی دایره به حالت مربع در آمده است و همچنین این گوشی نسبت به ام ۸ تغییر شایانی کرده و برای آن یک حسگر ۲۰ مگاپیکسلی تعبیه شده است. همچنین برای دوربین جلوی این پرچم دار نیز یک حسگر ۴ مگاپیکسلی با قابلیت فیمبرداری ۱۰۸۰p@30FPS تعبیه شده است. اما کیفیت این دوربین در سطحی بسیار متوسط است اصلا کارایی جالبی ندارد.

asiasazan468