تیر ماه 1394 بود که اولین پست پیانتک منتشر شد و فعالیت ما رسما آغاز شد. از آنجایی که پیانتک اولین پروژه تیم پیان است و باعث تشکیل شدن آن نیز هست تولد پیانتک با تولد تیم پیان مقارن است و تیم پیان هم حالا 3 سال از تشکیل شدنش می گذرد و ما تا امروز در کنار شما تجارب زیادی کسب کردیم و سعی کردیم تا جایی که در توانمان بوده مطالب مفیدی را در اختیار کاربران قرار دهیم و خدا رو شکر تا حدی در این امر موفق بوده ایم که امیدواریم به یاری خداوند و همراهی شما عزیزان در آینده شاهد اتفاقات بهتر و بزرگتری برای پیانتک باشیم. اما در ادامه قصد داریم نگاهی اجمالی به فعالیت پیانتک در طی این 3 سال بیاندازیم.


با اینکه تولد پیانتک دوم تیر ماه است و به دلیل برخی مشکلات فنی نتوانسته بودیم تولد آن را برگزار کنیم اما بالاخره در شب گذشته با مدیران ارشد تیم پیان در کنار هم جمع شدیم و تولد سه سالگی پیانتک را در کنار هم جشن گرفتیم که جای تک تک شما عزیزان نیز در کنار ما خالی بود و امیدواریم لایق این باشیم که در کنارتان بمانیم و این آخرین جشن تولد پیانتک نباشد. (معرفی افراد تیم پیان در تصویر به ترتیب از سمت راست: امیر بدیعی فر مدیر بخش گیم و طراح گرافیک، امیرحسین شعبانی نژاد مدیرکل و بنیان گذار تیم پیان، امیرعلی شکرزاده مدیر تبلیغات، آرمان بدیعی فر مدیر پیانتک و طراح گرافیک ارشد پیان)

آمار کلی پیانتک تا کنون

اولین پست پیانتک در ساعت 9 صبح دوم تیر ماه 1394 منتشر شده و از عمر پیانتک تا این لحظه 1111 روز می گذرد و پیانتک تا امروز 226 مطلب منتشر شده در حوزه آموزش، نقد و بررسی موبایل، تبلت و لپ تاپ و مطالب گوناگون دارد و تاکنون 777 کامنت برای پست های مختلف دریافت شده است.

تا کنون پیانتک در حدود 1 میلیون 514 هزار بازدید کننده داشته که در بررسی آمار دو سال گذشته، 564 هزار 10 بازدید مربوط به سال 2017 و 382 هزار 813 بازدید مربوط به سال 2018 تا کنون است. همچنین پیانتک به طور کلی تا کنون در حدود 1 میلیون 592 هزار بازدید صفحات داشته که در بررسی آمار دو سال گذشته 659 هزار 573 بازدید مربوط به سال 2017 و 441 هزار 112 بازدید مربوط به سال 2018 تاکنون است.

پر مخاطب ترین مطالب

تا به امروز پر مخاطب ترین مطلب پیانتک “آموزش تصویری ساخت اکانت PSN” بوده که در مجموع تا این لحظه 89 هزار 428 بازدید کننده 489 کامنت داشته است. پس از این مطلب “آموزش تصویری آپدیت PlayStation4” با 30 هزار 852 بازدید کننده و 125 کامنت در رده دوم و “نقد و بررسی سامسونگ گلکسی سی ۷ – Samsung Galaxy C۷” با 22 هزار 580 بازدید کننده و 86 دیدگاه در جایگاه سوم قرار دارند.

افتخارات پیانتک

به لطف شما پیانتک تا به امروز دو بار در جشنواره وب و موبایل ایران که به عنوان بزرگترین عرصه رقابت میان وب سایت ها و اپلیکیشن ها شناخته می شود در سال های 1394 و 1396 شرکت کرده که در هر دو سال موفق به راهیابی به جمع 5 وب سایت برتر گروه خود بوده است. در سال 1394 پیانتک در گروه موبایل و تبلت در میان حدود 10 شرکت کننده اصلی میان 5 وب سایت برتر قرار گرفت اما در سال 1396 و با توجه به تلفیق برخی گروه های جشنواره، در گروه کامپیوتر و موبایل و تکنولوژی شرکت کرد و از میان حدود 500 وب سایت شرکت کننده در جمع 5 وب سایت برتر این جشنواره قرار گرفت که در کنار آن نام بزرگان این عرصه نیز به چشم می خورد و برای ما در کنار این وب سایت ها قرار گرفتن افتخار بزرگی است و امیدواریم لایق این جایگاه باشیم.

و کلام آخر…

ما تا به امروز علی رغم محدودیت های بسیاری که نسبت به وب سایت های بزرگ این عرصه داشتیم تمام تلاش خود را به کار بستیم تا مطالب خوبی را به کاربرانمان ارائه کنیم و شاید در آمار و ارقام کلی تعداد مطالب کمی ارائه کرده باشیم اما برای تهیه هر مطلب حداقل یک هفته زمان گذاشته شده تا بهترین مطلب به لحاظ علمی را ارائه کنیم. از این پس نیز تا جایی که در توانمان باشد به کارمان ادامه خواهیم داد و امیدواریم این تلاش ها کمک شایانی به ارتقاء سطح دانش عمومی در این حوزه کند. در آخر از تمامی عزیزانی که ما را در طول این سال ها به هر نحوی چه در نقش طراح، چه در نقش نویسنده و در نقش های دیگر یاری کردند سپاس گزاریم و امیدواریم بتوانیم قدردان زحمات این عزیزان نیز باشیم.