حتما شما نیز در چند روز اخیر خبر اضافه شدن قابلیت جدیدی به اینستاگرام تحت عنوان بک آپ یا قابلیت تهیه نسخه پشتیبان از اکانت اینستاگرام را شنیده اید. به وسیله این قابلیت شما می توانید از اکانت خود در اینستاگرام یک پشتیبان تهیه کنید تا در مواقع مورد نیاز بتوانید از آن فایل پشتیبانی استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم مراحل تهیه پشتیبان از اکانت اینستاگرام را بررسی کنیم. در ادامه با پیانتک همراه باشید.

مرحله اول: ورود به سایت اینستاگرام

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟اولین کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت اینستاگرام خود (ترجیحا با یک کامپیوتر یا لپ تاپ) به آدرس www.instagram.com وارد شوید و سپس با زدن دکمه Login در پایین فرمی که می بینید به اکانتی که مد نظر دارید از آن پشتیبان تهیه کنید وارد شوید.

مرحله دوم: ورود به تنظیمات Privacy and Security

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟در این مرحله ابتدا با کلیک روی آیکون پروفایل به پروفایل خود رفته و سپس روی آیکون مربوط به بخش تنظیمات کلیک کنید. حال از بین لیست باز شده روی تنظیمات Privacy and Security کلیک کنید تا به این بخش هدایت شوید.

مرحله سوم: درخواست دانلود در بخش Data Download

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟در بخش تنظیمات Privacy and Security قسمت Data Download را پیدا کنید و روی دکمه Request Download کلیک کنید.

مرحله چهارم: وارد کردن یک ایمیل برای دریافت لینک دانلود

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟در این مرحله یک ایمیل که به آن دسترسی دارید را جهت ارسال لینک دانلود پشتیبان حسابتان به آن وارد نمایید.

مرحله پنجم: ورود پسورد اکانت

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟در این مرحله اینستاگرام برای اینکه از هویت شما مطمئن شود یک بار دیگر رمز عبور حسابتان را درخواست می کند که باید آن را وارد کنید.

پس از زدن پسورد اکانت صفحه دیگری برایتان باز می شود که در آن قید شده تا 48 ساعت آینده لینک دانلود اطلاعاتتان برای شما ایمیل می شود.

مرحله ششم (پایانی): ورود به ایمیل و دانلود اطلاعات

چگونه از اکانت اینستاگرام خود بک آپ بگیریم؟همانطور که گفتیم ظرف حداکثر 48 ساعت اگر آدرس ایمیلتان را درست وارد کرده باشید یک ایمیل حاوی لینک دانلود برای شما ارسال می شود. روی دکمه Download Data کلیک کنید و سپس در پنجره دیگری که برایتان باز شد پسورد اینستاگرامتان را مجدد وارد و لاگین کنید. به محض انجام فرآیند لاگین دانلود به صورت خودکار انجام خواهد شد.

این بک آپ حاوی چه چیزی است؟

پس از دانلود در واقع شما یک فایل با فرمت ZIP دریافت می کنید که پس از بازگشایی آن مجموعه ای از اطلاعات شما به صورت طبقه بندی شده در فولدرهای مجزا و البته به همراه خروجی های JSON در آن قرار قرار دارد و می توانید از هر بخش از اطلاعاتتان استفاده کنید.

نظر شما درباره این قابلیت اینستاگرام چیست؟ آیا شما در طول فرآیند دریافت بک آپ به مشکلی بر خوردید؟