سامسونگ دو روز پیش از مدل ۲۰۱۶ گوشی های سری A رونمایی کرد. مدل جدید گوشی های A5 ،A3 و A7 ساختاری از فلز و شیشه دارند و نسبت به مدل پیشین خود سریعتر، قوی تر و زیباتر هستند. کوچکترین عضو این خانواده گلکسی A3 با ۴٫۷ اینچ صحفه نمایش و بزرگترین عضو هم گلکسی A7 با صفحه نمایش ۵٫۷ اینچی است. در ادامه نگاهی کوتاه به هر کدام از گوشی های خواهیم انداخت.

گلکسی A3 مدل ۲۰۱۶

گلکسی A3

مدل جدید گلکسی A3 یک صفحه نمایش ۴٫۷ اینچی از نوع Super AMOLED با رزولوشن HD و تراکم پیکسلی ۳۱۲ppi دارد. گلکسی A3 وزنی معادل ۱۳۲ گرم و ۷٫۳ میلیمتر ضخامت دارد و کوچکترین عضو خانواده A سامسونگ است. سامسونگ برای این گوشی حسگری ۱۳ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی و حسگری ۵ مگاپیکسلی برای دوربین جلو در نظر گرفته است. این گوشی ۱٫۵ گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی قابل ارتقا از طریق کارت حافظه microSD تا ۱۲۸ گیگابایت دارد و از پردازنده ای ۴ هسته ای با فرکانس ۱٫۵ گیگاهرتز بهره می برد. یک باتری ۲۳۰۰ میلی آمپر ساعتی نیز برای آن در نظر گرفته شده تا شارژدهی این گوشی را تامین کند. این گوشی سیستم عامل اندروید ۵٫۱ لالی پاپ را اجرا می کند.

در ادامه تصاویر بیشتری از گلکسی A3 مدل ۲۰۱۶ را می توانید ملاحظه کنید.

galaxy-a5
گلکسی A5 مدل ۲۰۱۶

 

گلکسی A5

مدل جدید گلکسی A5 در واقع عضو میانی خانواده A سامسونگ است و صفحه نمایشی ۵٫۲ اینچی از نوع Super AMOLED با رزولوشن Full HD و تراکم پیکسلی ۴۲۴ppi دارد. گلکسی A5 وزنی معادل ۱۵۵ گرم و ضخامتی برابر ۷٫۳ میلیمتر دارد. سامسونگ برای این گوشی هم مثل برادر کوچکترش یک حسگر ۱۳ مگاپیکسلی برای دوربین اصلی و یک حسگر ۵ مگاپیکسلی برای دوربین جلو در نظر گرفته است. گلکسی A5 میزان ۲ گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی قابل ارتقا دارد و از پردازنده ای ۸ هسته ای با فرکانس ۱٫۶ گیگاهرتز بهره می برد. یک باتری ۲۹۰۰ میلی آمپری هم وظیقه شارژدهی این گوشی در طول روز را بر عهده دارد. گلکسی A5 هم اندروید ۵٫۱ لالی پاپ را اجرا می کند.

در ادامه تصاویر بیشتری از گلکسی A5 مدل ۲۰۱۶ را می توانید ملاحظه کنید.

گلکسی A7

Galaxy-A7-2016
گلکسی A7 مدل ۲۰۱۶

گلکسی A7 بزرگترین میان این سه است و صفحه نمایشی ۵٫۵ اینچی از نوع Super AMOLED با رزولوشن Full HD و تراکم پیکسلی ۴۰۱ppi دارد. البته A7 بزرگترین عضو خانواده A نیست و برادر بزرگترش A8 که صفحه نمایشی ۵٫۷ اینچی دارد که مدل ۲۰۱۶ آن معرفی نشده است. گلکسی A7 وزنی معادل ۱۷۲ گرم و ضخامتی برابر ۷٫۳ میلیمتر دارد. دوربین اصلی و جلوی این گوشی مثل برادرانش به ترتیب دوربین های ۱۳ و ۵ مگاپیکسلی هستند. گلکسی A7 میزان ۳ گیگابایت رم و ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی قابل ارتقا دارد و از پردازنده ای ۸ هسته ای با فرکانس ۱٫۶ گیگاهرتز بهره می برد. برای گلکسی A7 یک باتری ۳۳۰۰ میلی آمپری در نظر گرفته شده تا شارژ این گوشی را در طول روز تامین کند. گلکسی A7 هم اندروید ۵٫۱ لالی پاپ را اجرا می کند.

در ادامه تصاویر بیشتری از گلکسی A5 مدل ۲۰۱۶ را می توانید ملاحظه کنید.