اواخر ماه مارس سال میلادی جاری بود که گوگل در اطلاعیه ای اعلام کرد قصد دارد به کار سرویس goo.gl که یک سرویس کوتاه کننده لینک است پایان دهد که این فرآیند از 13 آوریل 2018 شروع شده و تنها کاربرانی که لینک هایشان در این سرویس وجود دارد می توانند از تمام ویژگی های گذشته تا 30 مارس 2019 استفاده کنند و پس از آن لینک ها کار نخواهند کرد. اگر شما هم جزو استفاده کنندگان از این سرویس بودید و نیاز به چنین سرویسی دارید بهتر است دنبال جایگزین برای آن باشید. در ادامه 5 جایگزین برای goo.gl به شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از این پس از این سرویس ها به جای goo.gl استفاده کنید. با پیانتک همراه باشید.

1- Bitly

5 جایگزین برای goo.gl سرویس کوتاه کننده لینک گوگلBitly در واقع بعد از goo.gl محبوب ترین سرویس کوتاه کننده لینک است که می توانید از آدرس Bitly.com به آن دسترسی داشته باشید و نحوه کار کردن با آن نیز بسیار ساده است. تنها کافیست وارد سایت آن شوید و لینکی که می خواهید کوتاه کنید را در فیلد صفحه اصلی که می بینید وارد کنید و منتظر دریافت لینک کوناه شده باشید. در حالت عادی می توانید آمار لینک کوتاه شده خود و همچنین نمودار کلی آن را مشاهده کنید اما برای مشاهده اطلاعات بیشتر مثل مشاهده نمودار بر اساس کشور باید عضو این سرویس شوید.

2- Ow.ly

5 جایگزین برای goo.gl سرویس کوتاه کننده لینک گوگلسرویس Ow.ly نیز که مربوط به شرکت Hootsuite است یک سرویس کوتاه کننده لینک مشابه سرویس های دیگر است منتها برای استفاده از آن حتما به ساخت یک اکانت Hootsuite احتیاج دارید. برای استفاده از این سرویس نیز می توانید به وب سایت آن به آدرس Ow.ly مراجعه کنید و بعد از ساخت اکانت از امکانات مختلف آن نظیر آمار دقیق بازدید، نمودار بازدید و… استفاده کنید که البته برخی ویژگی های آن نیز رایگان نیستند.

3- TinyURL

5 جایگزین برای goo.gl سرویس کوتاه کننده لینک گوگلTinyURL هم یک سرویس رایگان کوتاه کننده لینک است که تمامی خدمات آن کاملا رایگان است. یکی از ویژگی های این سرویس ایجاد URL اختصاصی برای هر لینک است و شما می توانید بعد از آدرس tinyurl.com/ یک آدرس دلخواه برای دسترسی به لینکتان وارد کنید. برای دسترسی به این سرویس باید وارد وب سایت tinyurl.com شوید.

4- Ouo.io

5 جایگزین برای goo.gl سرویس کوتاه کننده لینک گوگلاین سرویس که از طریق وب سایت Ouo.io قابل دسترسی سرویس مشابه سرویس های بالاست اما تفاوت آن در این است که زمانی که کاربر لینک را باز می کند مستقیما به لینک شما هدایت نمی شود و تبلیغاتی را مشاهده می کند. البته این سرویس بابت این تبلیغات به شما نیز پول پرداخت می کند و بر اساس گفته های خود ارائه دهنده، اگر کاربران شما از آمریکا وارد لینکتان شوند بابت هر 1000 بازدید لینکتان به شما 4.7 دلار آمریکا پرداخت می کند. تعرفه های آن برای هر کشور متفاوت است که می توانید در بخش Payout Rates آن این تعرفه ها را مشاهده کنید.

5- Is.gd

5 جایگزین برای goo.gl سرویس کوتاه کننده لینک گوگلآخرین جایگزین goo.gl که با عنوان Is.gd شناخته می شود یک سرویس بسیار ساده برای کوتاه کردن لینک هاست که با دسترسی به سایت آن می توانید به راحتی لینکی که قصد کوتاه کردن آن را دارید وارد کنید و همچنین این اجازه نیز به شما داده می شود تا بتوانید لینک خود را سفارشی سازی کنید. لینک های این سرویس با آدرس “/is.gd” مقدار دهی می شوند. نیازی به ثبت نام نیز در این سرویس برای استفاده از امکانات آن نیست و شما هر لینکی که کوتاه می کنید را می توانید با اضافه کردن یک خط تیره (-) به آخر آن به صفحه ای هدایت شوید و با زدن گزینه “I want to see statistics for this URL” آمار آن را مشاهده کنید.


شما از چه سرویس دیگری به جای سرویس goo.gl استفاده می کنید؟

asiasazan468