پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

آیفون 7 پلاس

آیفون 7 پلاس در نگاه اول – Apple iPhone 7 Plus

آیفون ۷ پلاس برادر بزرگتر آیفون ۷ است که هر دو ۷ سپتامبر در کنفرانس سالانه اپل معرفی شدند. مشخصات این دو برادر مثل هم است اما به لحاظ برخی امکانات و اندازه آیفون ۷ پلاس یک سر و گردن بالاتر است. تا سال گذشته و در آیفون ۶ اس شاید تنها تفاوت مدل معمولی و مدل پلاس در اندازه و رزولوشن صفحه نمایش بود اما امسال تفاوت در دوربین نیز اضافه شده است. در ادامه با پیانتک همراه باشید تا در نگاه اول به بررسی آیفون ۷ پلاس بپردازیم.

آیفون 7آیفون ۷ پلاس نیز شکل و شمایلی همانند برادر کوچکترش دارد و تفاوت زیادی با نسل قبلی خود آیفون ۶ اس پلاس نکرده است اما در طراحی این گوشی اپل برای اولین بار از دوربین دوگانه استفاده کرده و به جمع کمپانی های استفاده کننده از دوربین دوگانه ملحق شده است. در بررسی آیفون ۷ پلاس از ذکر مجدد برخی ابعاد مثل مشخصات سخت افزاری که در دو گوشی مشترک است پرهیز می کنیم و به ابعاد متفاوت در آیفون ۷ پلاس میپردازیم.

آیفون 7 پلاساولین تفاوت آیفون ۷ و ۷ پلاس تفاوت در ابعاد آن هاست. آیفون ۷ پلاس یک صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی دارد و تقریبا در رده فبلت ها به شمار می رود. این گوشی نسبت به برادر کوچکترش ۰٫۲ میلیمتر هم ضخیم تر است و ضخامتی ۷٫۳ میلی متری دارد و به لحاظ وزنی هم ۵۰ گرم سنگین تر است و وزنی معادل ۱۸۸ گرم دارد.

معرفی آیفون 7 و آیفون 7 پلاسدر صفحه نمایش تنها تفاوتی که آیفون ۷ پلاس با آیفون ۷ دارد اندازه صفحه نمایش، رزولوشن، تراکم پیکسلی و نسبت کنتراست آن است. آیفون ۷ پلاس یک صفحه نمایش ۵٫۵ اینچی با رزولوشن ۱۰۸۰p و تراکم پیکسلی ۴۰۱ پیکسل بر هر اینچ دارد و نسبت کنتراست ۱۳۰۰:۱ دارد. غیر این ۴ مورد تفاوت بفیه مشخصات صفحه نمایش این گوشی مثل نوع صفحه نمایش و… دقیقا همانند آیفون ۷ است.

iphone7-gallery5-2016اما تفاوت بعدی این دو گوشی در دوربین است. در آیفون ۷ پلاس اپل از دوربین دوگانه استفاده کرده است. دو دوربین ۱۲ مگاپیکسلی که یکی با لنز بزرگ تر Wide-angle با دریچه دیافراگم ƒ/۱٫۸ و یکی با لنز کوچکتر Telephotoبا دریچه دیافراگم ƒ/۲٫۸ در دوربین آیفون ۷ پلاس به کار رفته است. به توسط این دوربین دوگانه کاربر می تواند قابلیت زوم اپتیکال تا ۲x و زوم دیجیتال (نرم افزاری) تا ۱۰x را داشته باشد. بقیه مشخصات دوربین آیفون ۷ پلاس با آیفون ۷ یکی است و همچنین مشخصات فیلمبرداری و دوربین جلوی این دو گوشی نیز یکسان است.

آیفون 7 پلاسو اما تفاوت آخر این دو گوشی در باتری است. آیفون ۷ پلاس ظرفیت بیشتر و شارژدهی بیشتری نسبت به برادر کوچکترش دارد اما مثل برادرش هنوز معلوم نیستی ظرفیت باتری آن چند هزار میلی آمپر است. تنها اپل عنوان کرده آیفون ۷ پلاس نسبت به آیفون ۶ اس پلاس یک ساعت شارژدهی بیشتر دارد.

آیفون 7آیفون ۷ و ۷ پلاس تفاوت آنچنانی با هم ندارند اما کسانی که دوربین حرفه ای تر و شارژدهی بیشتر و نیز صفحه نمایش بزرگتر می خواهند باید آیفون ۷ پلاس را انتخاب کنند. در ماه های آتی به بررسی تخصصی این دو گوشی خواهیم پرداخت.

آیفون 7 پلاسنظر شما درباره آیفون ۷ پلاس چیست؟