ماه سپتامبر ۲۰۱۵ بود که اپل از قدرتمندترین و بزرگترین نسل خانواده آیپد ها با نام آیپد پرو پرده برداشت. تبلتی که امکانات و کارایی های بیشتری را به کاربر می دهد تا هرچه بیشتر نزدیک دنیای لپ تاپ ها شود. البته اپل در این راه در حد مایکروسافت موفق نبود و صفحه نمایش بزرگ ۱۲٫۹ اینچی آیپد پرو خیلی ها را عقب راند و برای همین منظور در کنفرانس ۲۱ مارس ۲۰۱۶ که چند روز قبل برگزار شد اپل از نسخه ۹٫۷ اینچی این تبلت رونمایی کرد. در ادامه با پیانتک همراه باشید تا نگاهی کوتاه به آیپد پرو ۹٫۷ اینچی بیندازیم.

آیپد پرو 9.7 اینچ

سایز ۹٫۷ اینچی صفحه نمایش به گفته کمپانی اپل محبوب ترین سایز صفحه نمایش بین آیپد ها بوده و همین این کمپانی را مجاب کرد تا نسخه ۹٫۷ اینچی آیپد پرو را رونمایی کند که در برخی مشخصات با نسخه ۱۲٫۹ اینچی یکی است اما در برخی مشخصات دیگر ضعیف تر و در برخی قوی تز از آیپد پرو نسخه ۱۲٫۹ اینچی است. رزولوشن نسخه ۹٫۷ اینچی آیپد پرو کمتر شده و به رزولوشن ۲۰۴۸x1536 رسیده است اما اپل رنگ رزگلد را به آن اضافه کرده و همچنین دوربین آن هم نسبت به نسخه ۱۲٫۹ اینچی قوی تر شده و به جای دوربین ۸ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری ۱۰۸۰p، دوربینی ۱۲ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری ۲۱۶۰p دارد و همچنین دوربین جلوی آن هم قوی تر شده و به دوربینی ۵ مگاپیکسلی ارتقا یافته است.

آیپد پرو 9.7 اینچ

اپل کمترین فاصله را در چیپست و پردازنده مرکزی برای این دو تبلت قائل شده و نسخه ۹٫۷ اینچی آیپد پرو هم از همان چیپست A9X با پردازنده گرافیکی سری ۷ PowerVR 12 هسته ای بهره می برد با این تفاوت که فرکانس پردازنده دو هسته ای نسخه ۹٫۷ اینچی کمی کمتر از پردازنده دو هسته ای نسخه ۱۲٫۹ اینچی است و به جای سرعت ۲٫۲۶ گیگاهرتز، میزان ۲٫۱۶ گیگاهرتز را در اختیار قرار می دهد. نسخه ۹٫۷ اینچی در رم ۲ گیگابایت با نسخه ۱۲٫۹ اینچی تفاوت دارد و به جای رم ۴ گیگابایتی، رمی ۲ گیگابایتی برای آن در نظر گرفته شده است. اما یک کانفیگ حافظه داخلی دیگر به نسخه ۹٫۷ اینچی اضافه شده که میزان حافظه ۲۵۶ گیگاباتی است.

آیپد پرو 9.7 اینچ

نسخه ۹٫۷ اینچی هم کیبورد و قلم مخصوص به خود را دارد که کوچکتر شده است. باتری نسخه ۹٫۷ اینچی ظرفیت کمتری دارد اما مثل نسخه ۱۲٫۹ اینچی تا ۱۰ ساعت استفاده از برنامه های مختلف دوام می آورد. اپل این نسخه از آیپد پرو را در سه کانفیگ ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی و با قیمت های ۶۰۰ دلار، ۷۵۰ دلار و ۹۰۰ دلار به بازار عرضه می کند. عرضۀ اولیه آیپد پرو ۹٫۷ اینچی در ۳۱ مارس ۲۰۱۶ آغاز می شود.

asiasazan468