پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

تغییر رمز اپل آیدی

آموزش تغییر رمز اپل آیدی

در بسیاری مواقع ممکن است شما رمز اپل آیدی خود را فراموش کنید و برای استفاده از اپ استور و سایر امکانات گوشی های آیفون به مشکل برخورد کنید. ما در این مطلب شما را در جهت رفع این مشکل و بازیابی رمز عبور اپل آیدی خود راهنمایی خواهیم کرد.


آخرین به روز رسانی مطلب: ۱۳۹۶/۰۴/۱۶


مرحله اول – ورود به قسمت اپل تغییر رمز آیدی

تغییر رمز اپل آیدیابتدا وارد وبسایت Apple.com شوید و در قسمت پایین (فوتر) وبسایت در قسمت اکانت منوی Manage Your Apple ID را انتخاب کنید تا به صفحه مدیریت اپل آیدی انتقال پیدا کنید.

حال در این بخش بر روی لینک Forgot Apple ID or password کلیک کنید تا وارد صفحه تغییر رمز اپل آیدی شود.

مرحله دوم – استفاده از اپل آیدی برای تغییر رمز

تغییر رمز اپل آیدیدر این مرحله ایمیل اپل آیدی خود را وارد کرده و سپس کاراکتر های امنیتی عکس را وارد کنید و سپس بر روی Continue کلیک کنید.

تغییر رمز اپل آیدی

در این قسمت گزینه I need to reset my password را انتخاب کرده و سپس بر روی Continue کلیک کنید. (لازم به ذکر است در صورتی که بخواهید پرسش های امنیتی خود را تغییر دهید نیز باید با طی همین مراحل در این قسمت گزینه دوم I need to reset my security questions را انتخاب کرده و آن ها را تغییر دهید.)

تغییر رمز اپل آیدیحال در بخش Reset Password دو راه برای بازیابی رمز عبور دارید که راه اول استفاده از ایمیلی است که برای اپل آیدی وارد کرده اید و راه دوم استفاده از پرسش های امنیتی است که در ابتدای ساخت اکانت انتخاب کردید. ما در این قسمت از ایمیل استفاده می کنیم. پس از انتخاب ایمیل بر روی Continue کلیک کنید.

تغییر رمز اپل آیدیپس از انجام این مراحل برای شما یک ایمیل حاوی لینک تغییر رمز ارسال می شود.

مرحله سوم – دسترسی به ایمیل حاوی لینک تغییر رمز

تغییر رمز اپل آیدیدر این مرحله ابتدا وارد ایمیل خود شوید (ایمیلی که برای اپل آیدی شماست و در مرحله دوم وارد کردید.) و سپس بر روی ایمیلی که از سمت اپل با عنوان How to reset your Apple ID password. ارسال شده کلیک کنید. در داخل ایمیل بر روی لینک Reset now کلیک کنید.

مرحله چهارم – تغییر رمز عبور

تغییر رمز اپل آیدیپس از کلیک بر روی لینک Reset now حالا برای شما در مرورگر یک صفحه باز می شود که می توانید رمز عبور خود را تغییر دهید. دقت داشته باشید رمز عبور شما باید حداقل از ۸ کارکتر تشکیل شده و باید هم از حروف بزرگ و هم از حروف کوچک استفاده کنید و نیز انتهای پسورد شما نیز باید به یک عدد ختم شود.

تغییر رمز اپل آیدیخب تغییر رمز با موفقیت انجام شد و مجدد می توانید از اپل آیدی خود استفاده کنید.


در صورتی که در طی مراحل به مشکل بر خوردید یک بار دیگر مراحل را از ابتدا به دقت دنبال نمائید و به نکات هر قسمت توجه کنید.

نکته پایانی آنکه اگر اپل آیدی خود را به صورت آماده تهیه کرده باشید و یا کسانی برای شما با ایمیلی که به آن دسترسی ندارید یا جعلی است اکانتتان را ساخته باشند و شما رمز را فراموش کنید چاره ای جز ساخت یک اپل آیدی جدید نخواهید داشت.