پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

IOS-9

غیر فعال کردن انیمیشن های IOS 9

زمانی که کاربران اندروید می‌خواهند عملکرد دستگاه خود را بهترکنند، یکی از ترفند‌هایی که می‌تواند سرعت بخش‌های مختلف را بیشتر کند، غیر فعال کردن انیمیشن‌هاست. حالا تیم پیانتک در نظر دارد که چگونگی غیر فعال کردن آن را در IOS9 به شما آموزش دهد، در ادامه با پیانتک همراه باشید.

در حالی که غیرفعال کردن انیمیشن‌ها در دستگاه‌های اندرویدی بدون نیاز به روت کردن دستگاه قابل انجام است، اما کاربران سیستم عامل iOS اپل پیش از این برای غیرفعال کردن انیمیشن‌های دستگاه آیفون یا آیپد خود مجبور بودند تا دستگاه را جیلبریک کنند. البته هنوز محدودیت زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

در ادامه به صورت موقت می‌توانید انیمیشن‌های سیستم عامل را که بیشتر از هر جا در زمان باز کردن، بستن یا حرکت بین اپلیکیشن‌ها ظاهر می‌شوند را غیرفعال کنید:

مرحله اول: قبل از هر کار دیگری صفحه کلید پیش‌فرض دستگاه را فعال کنید. پس از غیرفعال کردن صفحه کلید iOS می‌توانید دوباره به کیبورد دلخواه خود بازگردید.

مرحله دوم: با رفتن به مسیر Settings -> General -> Accessibility -> AssistiveTouch ویژگی Assistive Touch را فعال کنید. راه حل جایگزین درخواست از سیری برای روشن کردن Assistive Touch است که با گفتن عبارت “Turn on AssistiveTouch” انجام می‌شود.

مرحله سوم: در آیفون یا آیپد خود به صفحه خانگی بیایید. حباب مخصوص Assistive Touch را به گوشه سمت راست نمایشگر بکشید.

مرحله چهارم: به سمت پایین سوایپ کنید تا Spotlight ظاهر شود، پس از آن به سمت بالا سوایپ کنید تا Spotlight ناپدید شود.

مرحله پنجم: حالا نوبت به مرحله‌ی عجیبی رسیده است؛ باید حرکت قبل را آنقدر پشت سر هم تکرار کنید تا متوجه شوید انیمیشن‌ها حذف شده‌اند. بر اساس هر دستگاه ممکن است تا ۲۰ بار این کار لازم باشد.

مرحله پنجم (جایگزین): اگر از آیفون ۶S Plus یا آیپد استفاده می‌کنید، این راه حل جایگزین است: Spotlight را فرا بخوانید و پس از آن به صورت مداوم دستگاه را به سمت عمودی و افقی آن بچرخانید.

منبع : PHONEARENA