پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

نقد و بررسی اکسپریا زد 5 کامپکت

نقد و بررسی اکسپریا زد 5 کامپکت – Sony Xperia Z5 Compact

اکسپریا زد ۵ کامپکت کوچکترین عضو خانواده اکسپریا زد ۵ است و برای افرادی طراحی شده که یک گوشی جمع و جور با کارایی خوب و طراحی زیبا و جانشینی برای آیفون ها می خواهند. عضو کوچک خانواده زد ۵ هم مشخصاتی تقریبا مشابه با برادرانش دارد اما کمی متفاوت تر از آنها است. با پیانتک همراه باشید تا در ادامه به نقد و بررسی ابعاد مختلف اکسپریا زد ۵ کامپکت بپردازیم.

پرچم داری کوچک با طراحی زیبا و کیفیت ساخت خوب!

نقد و بررسی اکسپریا زد 5 کامپکت

اکسپریا زد ۵ کامپکت بر خلاف دو برادر دیگرش که ساختاری از فلز و شیشه دارند، ساختاری از پلاستیک دارد. همین مورد هم باعث شده تا علاوه بر کوچکترین عضو خانواده، سبک ترین هم باشد و وزنی معادل ۱۳۸ گرم حس بهتری را به کاربر منتقل کند. اما خب کامپکت برخلاف دو قسمت قبلی که کوچکترین بود، در ضخامت بیشترین را دارد. ضخامتی ۸٫۹ میلیمتری که که برخی آن را باعث راحت تر کنترل کردن گوشی به خاطر ابعاد کوچکش می دانند و برخی نیز این ضخامت بالا را از ضعف های زد ۵ کامپکت به حساب می آورند. به هر ترتیب این مورد بسته به سلیقه شماست که آن را یک نقطه ضعف بدانید یا یک نقطه قوت به حساب بیاورید. حسگر اثر انگشت هم که سونی برای اولین بار در پرچم داران خود استفاده کرده و حسگری سریع است از مزایای زد ۵ کامپکت به شمار می رود. گواهینامه IP68 را نیز از قلم نیاندازیم چرا که یکی از بارز ترین ویژگی های سری زد اکسپریا همین زد آب و زد گرد و غبار بودن است و زد ۵ کامپکت نیز به تبعیت از برادران و نسل های گذشته خود این گواهینامه را دارد و تا عمق ۱٫۵ متری تا مدت زمان ۳۰ دقیقه در برابر آب مقاوم است.

در قسمت حاشیه بالا و پایین بدنه اکسپریا زد ۵ کامپکت اسپیکرهای این گوشی، در قسمت بالا پورت ۳٫۵ میلیمتری هدفون و میکروفون دوم، در قسمت پایین بدنه پورت شارژ microUSB 2.0 و میکروفون اصلی تعبیه شده است. در قسمت چپ و راست بدنه نیز اسلات های ورودی سیم کارت و کارت حافظه و جایگاه آویزان کردن بند، کلید پاور و کم و زیاد کردن صدا و شاتر دوربین قرار دارد. به طور کلی اکسپریا زد ۵ کامپکت بدنه ای محکم و کیفیت ساختی خوب دارد.