پیانتک نقد و بررسی موبایل، مقاله های تخصصی تکنولوژی و…

چگونه ویندوز اینسایدر شویم؟

چگونه ویندوز اینسایدر شویم؟

شاید اسم ویندوز اینسایدر کم و بیش به گوشتان خورده باشد و در گوشه و اطراف اسم آن را شنیده باشید. اما ویندوز اینسایدر ها چه کسانی هستند و چه کاری انجام می دهند؟ آیا ما هم میتوانیم ویندوز اینسایدر شویم؟ شاید این سوال ها ذهن شما را بسیار مشغول خود کرده باشد. اما نگران نباشید! با پیانتک همراه باشید تا توضیحاتی پیرامون ویندوز اینسایدر ها و نحوه ویندوز اینسایدر شدن بدهیم.

ویندوز اینسایدر ها چه کسانی هستند؟

ویندوز اینسایدر ها افرادی هستند از عموم مردم که آشنایی بیشتری با قسمت های مختلف ویندوز دارند و به صورت داوطلبانه آمادگی خود را به شرکت مایکروسافت اعلام می کنند تا بیلد های جدید ویندوز این شرکت را زودتر از افراد عمومی دریافت کنند.

کار ویندوز اینسایدر ها چیست؟

شاید شما هم دوست داشته باشید که زودتر از دیگران بیلد های ویندوز کمپانی مایکروسافت را دریافت نمائید اما همه‌ی مسئله این نیست! ویندوز اینسایدر ها در واقع پیش مرگ سایر افرادی می شوند که اینسایدر نیستند! آن ها بیلد ها را زودتر از دیگران دریافت می کنند و کارشان عیب یابی و نظر دادن در مورد قسمت های مختلف ویندوز است تا رفته رفته کمپانی در بیلد های بعدی مشکلات را رفع کند و سیستم عامل را به یک سیستم عامل کامل تبدیل کنند. البته آنچنان هم نترسید! خیلی کار سختی نیست و در اکثر موارد مشکل خاصی پیش نمی آید و مایکروسافت مشکلات را در بیلد های جدید مرتبا رفع می کند. اما پایه‌ی اینسایدر بودن بر اساس صبر است! پس اگر صبر ندارید به دنبال ویندوز اینسایدر شدن نروید.

آیا ما هم می توانیم ویندوز اینسایدر شویم؟

خب پس اگر صبور هستید و به دنبال اینسایدر شدن و به دنبال جواب آیا ما هم می توانیم ویندوز اینسایدر شویم هستید، ما جواب آن را به شما می دهیم. بله. همه می توانند ویندوز اینسایدر شوند و به طور داوطلبانه باید مایکروسافت اکانت خود را به کمپانی مایکروسافت معرفی کنید و پس از آن بیلد های جدید را دریافت نمائید. البته این روند در ویندوز موبایل و کامپیوتر متفاوت است که در ادامه در مورد هر کدام و پیش نیاز های آن ها توضیح می دهیم.

نحوه اینسایدر شدن در ویندوز ۱۰ کامپیوتر

برای اینسایدر شدن در ویندوز ۱۰ کامپیوتر شما می توانید آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را که در پست دانلود ویندوز ۱۰ به صورت فایل ISO توضیح داده ایم از سایت مایکروسافت دانلود و نصب کنید و یا اگر دی وی دی آن را از قبل دارید نصب کنید و اگر نسخه ای از ویندوز ۱۰ دارید هم که مشکل کاملا حل شده است. پس از نصب ویندوز ۱۰ به منوی استارت (Start) و سپس به قسمت تنظیمات (Setting) بروید و روی گزینه Update & Security کلیک کنید. در حالت عادی اگر شما آخرین آپدیت ها را دریافت کرده باشید بعد از چک به شما گزینه Your device is up to date را نشان می دهد. اما از کجا اینسایدر را فعال کنیم تا بیلد های جدید را دریافت کنیم؟ برای این کار بر روی گزینه Advanced Option کلیک کنید. کمی پایین تر گزینه Get Insider Preview Builds را مشاهده می کنید. بر روی Get Started کلیک کنید و سپس Next را بزنید تا سیستم شما آماده ریستارت شود. وقتی سیستم ریستارت شد زمانی که دوباره به این قسمت مراجعه کنید مایکروسافت اکانت خود را مشاهده می کنید که به عنوان اینسایدر به شما نمایش داده می شود. از این پس شما می توانید بیلد های جدید ویندوز ۱۰ کامپیوتر را از طریق چک آپدیت که عموما به صورت خودکار انجام می شود، دریافت نمائید.

نحوه اینسایدر شدن در ویندوز ۱۰ موبایل

برای اینسایدر شدن در ویندوز ۱۰ موبایل شما به یک گوشی ویندوزی احتیاج دارید. البته تمام گوشی های ویندوزی نمی توانند اینسایدر باشند و برخی گوشی های قدیمی مثل لومیا های قدیمی یا گوشی های مثل HTC 8X نمی توانند اینسایدر باشند. (لیست گوشی هایی که می توانند اینسایدر باشند) پس از اینکه مطمئن شدید گوشی شما جزو گوشی های دارای قابلیت پشتیبانی از بیلد های پیش نمایش ویندوز ۱۰ را دارد مراحل زیر را انجام دهید.

۱- نصب اپلیکیشن Windows insider: اولین کاری که باید انجام دهید نصب اپلیکیشن ویندوز اینسایدر است که می توانید از استور مایکروسافت آن را دریافت نمائید. پس از نصب برنامه وارد آن شوید و بر روی گزینه Get Preview Builds ضربه بزنید. سپس جلوتر دو گزینه به شما نشان داده می شود. گزینه های Insider Slow و Insider Fast را مشاهده می کنید که دسته اینسایدر های Fast از اینسایدر های Slow بیلد ها را زودتر دریافت می کنند و آپدیت های بیشتری در دسترسشان قرار می گیرد. این قسمت به انتخاب شماست که جزو کدام دسته باشید. پس از آن گوشی شما آماده ریستارت می شود.

۲- مراجعه به قسمت Update: پس از ریستارت گوشی شما می توانید با مراجعه به قسمت Update در گوشی خود آخرین بیلد را دریافت نمائید. پس از آپگرید به ویندوز ۱۰ هم آپدیت ها را به صورت خودکار در قسمت Update&Security دریافت خواهید کرد.

نکته دیگر اینکه زمانی که شما ویندوز ۱۰ را هم بر روی گوشی خود نصب داشته باشید و اینسایدر نباشید (مانند کسانی که به نسخه نهایی از ویندوز ۸٫۱ آپگرید کردند) بازهم می توانید با نصب این اپلیکیشن و انجام مراحل بالا بیلد های جدید ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت نمائید.